Як вибрати електричну розетку
В наш час життя без електрики практично неможлива. Весь технологічний прогрес, усі електроприлади зав'язані на споживання електроенергії. А як всім відомо, використовувати цей ресурс неможливо без розеток. Ми навіть не замислюємося, яка павутина з проводів знаходиться в наших стінах, щоб доставити нам таку потрібну енергію. Без розеток не можна обійтися ні в одній квартирі, будинку або технічному приміщенні.
Типи електричної проводки
Проводка буває двох типів:
- прихований – проводи монтуються безпосередньо в стіну. Цей варіант проводки найбільш безпечний і поширений, особливо в квартирах, офісах, робочих будівлях;
- відкритий – коли провід кріпиться зверху стіни.
Якщо тип проводки прихований, то розетки потрібні внутрішні. Основна частина монтується в стіну, а зовні встановлюється рамка, яка закриває всі кріпильні елементи.
Якщо тип проводки відкритий, то необхідні розетки зовнішнього вигляду (накладні розетки). Незважаючи на те, що вони випирають, інтер'єр це не псує. Вибір місця для установки відіграє важливу роль, але зате сам монтаж простіше ніж з вбудованими розетками.
Які бувають розетки
Існує безліч різновидів розеток. Їх вибір залежить від місця установки і мети використання.
Види розеток:
- розетка з кришкою – використовується в основному в приміщеннях з підвищеною вологістю (ванні кімнати, лазні, басейни, кухні, вулиця). Кришка на розетці захищає від попадання вологи або води, що робить використання безпечним.
- розетка зі шторкою – використовується в школах, дитсадках і дитячих кімнатах. Спеціальні перегородки не дають дитині засунути в розетки олівець, дріт або пальці. Тільки коли ви вставляєте штепсель, шторки відкриваються. З такими розетками, мами можуть спати спокійно.
- розетка з вимикачем – призначена для того, щоб не виймати вилку з неї кожен раз. Можна відключити електроживлення за допомогою спеціальної кнопки. Таким чином такі розетки служать довше ніж звичайні.
- розетки з виштовхуванням вилки – найчастіше ставляться в місцях, де є активне користування протягом дня (перукарні, кухні і т. д.). У такий розетці є спеціальна кнопка, яка при натисканні на неї виштовхує вилку.
- розетка з світловим індикатором – має датчик, у вигляді лампочки. Її світіння говорить про те, що електрика надходить в розетку.
- розетка з таймером , який дозволяє задавати час включення і відключення, з допомогою регулятора або кнопки.
- Wi-Fi розетка – використовується для віддаленого керування, за допомогою програми.
- блок розеток – найчастіше використовується на кухні. Для одночасного підключення багатьох електроприладів.
- спецрозетки – використовуються для підключення антен, телефонів та іншого специфічного обладнання.
На що звертати увагу при виборі розетки
При виборі розетки важливо звертати увагу на заземлення і номінальні характеристики.
Заземлення
Розетки бувають із заземленням і без нього. Вибір залежить від того, яка проводка у приміщенні. Якщо в квартирі є заземлюючий провідник, тоді можна вибирати розетку із заземленням. Якщо в проводці заземлюючий провідник не передбачено, тоді безглуздо купувати розетку із заземленням, її просто не до чого буде підключити.
Номінальні характеристики
До цих характеристик відносяться:
- Номінальна напруга
- Номінальний струм
- Ступінь захисту
Номінальна напруга – величина напруги, яка забезпечує правильну роботу електроприладу. У звичайних приміщеннях і квартирах, цей показник – 220 вольт.
Номінальний струм – це кількість струму, яке розетка здатна пропускати протягом певного часу. У сучасних розеток воно зазвичай дорівнює 10А або 16А.
Ступінь захисту – це дві цифри, які вказують наскільки електричне пристрій захищений від зовнішніх факторів. Перша цифра – від 0 до 6 і означає захист від проникнення пилу та інших предметів. Якість захисту позначається величиною цифри. Друга цифра вказує на стійкість розетки до вологи від 0 до 8. Принцип такий же як і з першою цифрою.
Де купити розетку
Придбати якісні розетки ви можете на нашому сайті. Переваги покупки саме у нас:
- Сумісність виробів різних брендів між собою для установки в системах і комплексах різного типу.
- Використання практичних, зносостійких матеріалів для виробництва комплектуючих.
- Стильний сучасний дизайн електротехнічних приладдя, широка кольорова палітра.
- Тривалий термін експлуатації, стійкість до впливу електричних, механічних навантажень.