Вимикачі. Особливості вибору
Чи замислювалися ви, скільки разів на день ви вмикаєте й вимикаєте світло? Не важливо де – на роботі, вдома або в гостях. На щастя, ми живемо в епоху технологій і побутових благ. Ніхто з нас не може уявити собі життя без електрики. Але використання благ цивілізації неможливо без додаткових пристроїв. У цій статті ми розповімо про різновиди вимикачів і де їх придбати.
Різновиди вимикачів
Кожен день ми незліченну кількість разів включаємо і вимикаємо світло. В процесі ремонту приміщень, дуже важливий правильний вибір вимикачів, так як це безпека і комфорт користування в майбутньому. Для людини, який не пов'язаний з будівництвом та ремонтами, це стає певною проблемою. В голові з'являється купа запитань: навіщо потрібен перехідний перемикач, що таке диммер, потрібна підсвічування?
Різновиди перемикачів бувають таких типів:
- Матеріал і властивості;
- Тип перемикача;
- Тип установки.
Властивості і матеріал вимикачів
Із-за постійної експлуатації, дуже важливо, щоб вимикач був з міцного та безпечного матеріалу. Найчастіше вимикачі виготовляються із термостійкого і ударостійкого пластику. Кріплення бувають як металеві, так і пластикові. Schneider Electric один з лідерів виробників таких вимикачів. Пластикові супорти виготовляються з полікарбонатного пластику, що далеко не гірше ніж металеві кріплення. Різниця між цими двома матеріалами – ціна: пластик дешевше.
Важливим є вибір рамки вимикача, так як він прикриває сам механізм і створює візуальний образ і дизайн в цілому. Рамки бувають різні: зі скла, дерева, пластику або металу. На нашому сайті у розділі вимикачі, ви можете підібрати ті рамки, які вам подобаються.
На можливості вимикачів впливають деякі особливості зовнішнього виконання, що важливо враховувати при виборі. Пристрої можуть бути клавішними, сенсорними, з шнуром і з підсвічуванням.
Клавішні вимлючатели
Трехклавишные, двохклавішний і одноклавішними: від кількості освітлювальних приладів, залежить кількість клавіш. Це дуже зручний пристрій для управління декількома джерелами світла.
Світлова індикація
Підсвічування у вимикачі, гарантовано економить час і ваші нерви. Вам не доводиться довго шукати вимикач в темряві, і це не буде вас дратувати. Підсвічування присутня в дуже багатьох клавішних моделях, і в деяких кнопкових.
Шнурові вимикачі
Найчастіше, шнурові вимикачі використовують для дизайнерських задумів. Управління таким вимикачем, простіше простого, як у казці: «Смикни за мотузочку, двері відкриється..». Але в нашому випадку «світло включиться». Але є мінус таких вимикачів – вони дуже крихкі, і поводитися з ними потрібно дбайливо.
Диммери
Диммер – це регулятор, який регулює кількість і яскравість світла. Головний плюс цього пристрою це можливість економії електроенергії.
У всіх цих вимикачів одна і та ж функція – включати і вимикати світло. Перемикачі і вимикачі практично не відрізнити візуально. Різниця полягає в тому, що в вимикача є два контакти, а в перемикача – три. Коли ми натискаємо на вимикач, відбувається переривання електроланцюга, а коли на перемикач – один контакт перекидається на інший. Електроланцюг не зникає, а створює нову. Так працюють перемикачі, що дає можливість контролю світла в різних точках приміщення.
Наприклад: якщо ви вмикаєте й вимикаєте світло одним і тим же пристроєм – це вимикач, а якщо включаєте в одному місці, а вимикаєте в іншому – це перемикач.
Прохідні і перехресні перемикачі
Прохідні перемикачі працюють в парі. Дуже зручно ставити такі в довгих коридорах, або багаторівневих квартирах. Таким чином вам не доведеться повертатися в початкову точку щоб вимкнути світло.
Перехресні перемикачі працюють разом з прохідними. Вони дозволяють управляти світлом вже з трьох точок.
Зовнішня або прихована установка
Тип установки перемикачів або вимикачів безпосередньо залежить від типу проводки в приміщенні. Вона буває відкритою і прихованою. Прихована – це коли всі дроти знаходяться всередині стіни, їх не видно (найчастіше в квартирах, офісах). Відкрита – проводи прокладаються по стінах і стелям (дерев'яні будинки, технічні приміщення).
Де купити вимикач?
Звичайно ж у нас! Компанія «Хаузер» займає третє місце за обсягом продажів електротехнічних приладдя, електрофурнітури на ринку України. На нашому сайті безліч різноманітних вимикачів і перемикачів, ви однозначно знайдете те, що потрібно саме Вам.